Hozzávalók:
40 dkg csirkemellfilé, 3 evőkanál olaj, 1,5 dl (150 gramm) tejföl, 1 kiskanál (30 gramm) sűrített paradicsom, 1 kiskanál finomliszt, só, őrölt fekete bors, 1 doboz (400/225 gramm) Bonduelle Créatif duett (vágott vajbab és vágott zöldbab keveréke)
1. A csirkemellet kis csíkokra vágjuk. Az olajat egy serpenyőben megforrósítjuk, a húst rárakjuk, nagy lángon, rázogatva 4 percig pirítjuk.
2. Közben a tejfölt a sűrített paradicsommal, a liszttel és 1 deci hideg vízzel simára keverjük.
3. A csirkét megsózzuk, megborsozzuk, a tejfölös keveréket ráöntjük, kevergetve 2 percig forraljuk, hogy véletlenül se maradjon lisztízű és egy kicsit besűrűsödjön. Közben belecsurgatjuk a konzervbab levét is.
4. Végül belekerül a kétféle bab, éppen csak egyet forralunk rajta és már tálalhatjuk is. Külön köretet nem igényel, de nagyétkűeknek párolt rizst is kínálhatunk hozzá.
4 főre
Elkészítési idő: 15 perc
Egy adag: 274 kcal